klimatyzacjaww@gmail.com    +48 505 853 283 


NASZA FIRMA

Jeste smy dynamicznie rozwijającą sie fimą działającą na terenie Śląska. Oferujemy Państwu profesjonalne usługi w zakresie doborze, montażu oraz serwisu urządzeń kimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Staramy się aby uzyskany efekt spełniał Państwa oczekiwania a poniesiony koszt byl optymalny. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zgromadzonej wiedzy technicznej zapewniamy wysoki poziom usług, a tym samym gwarantujemy Państwa zadowolenie.

ZASTOSOWANIE

  • budynki jednorodzinne,
  • budynki wielorodzinne,
  • budynki przemysłowe.

TAGI

  • klimatyzacja śląsk,
  • klimatyzacja katowice,
  • montaż klimatyzacji,
  • serwis klimatyzacji,
  • wentylacja,
  • rekuperacja.

KONTAKT

tel. kom. +48 505 853 283

email: klimatyzacjaww@gmail.com

 


 

Zadzwoń po ofertę

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w zakresie wyboru odpowiedniego urządzenia jego montażu oraz serwisu.

 

 

KLASA ENERGETYCZNA

 

Istotnym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora jest jego klasa energetyczna.  Zdecydowana większość klimatyzatorów ściennych dostępnych na rynku posiada co najmniej klasę A+, a najbardziej efektywne jednostki mogą się poszczycić klasą A+++. To obecnie najwyższa klasa energetyczna. Należą do niej najbardziej wydajne i energooszczędne, ale są też najdroższe jednostki. Warto wiedzieć, że klimatyzator w klasie A+ zużywa około 10% energii elektrycznej więcej niż w klasie A++.

Wszystkie jednostki ścienne klimatyzatorów Rotenso® są energooszczędne i posiadają wysoką efektywność chłodzenia w klasie A++, a topowy model Mirai posiada klasę A+++.

 

 

 

 

 

CHŁODZENIE / OGRZEWANIE

 

Jeżeli w mieszkaniu dokuczają nam upały, warto pomyśleć o montażu klimatyzatora. Szczególnie, gdy mamy mieszkanie z oknami od południa czy zachodu, letnie upały mogą być szczególnie uciążliwe. Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzatora w bloku, aby korzystać z dobrodziejstwa chłodu w swoim mieszkaniu

Nowoczesne urządzenia oferują również możliwość ogrzewania pomieszczenia. Jest to atrakcyjne rozwiązanie ze względu na mały pobór energii. Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie osobom posiadającym instalacje fotowoltaiczne w swoich budynkach.

 

 

 


SPLIT / MULTISPLIT

 

Klimatyzacja montowana w domach i mieszkaniach cieszy się coraz większą popularnością. Często korzystamy z niej będąc w pracy (np. w biurze) i również w domu, podczas letnich upałów chcielibyśmy przebywać w komfortowo schłodzonym pomieszczeniu. Do upowszechnienia klimatyzatorów znacząco przyczyniły się przystępne ceny urządzeń i efektowny design jednostek wewnętrznych.
Rozpoczynając poszukiwania klimatyzatora spotykamy się z określeniami split lub multi split. Przeczytaj nasz krótki poradnik, a dowiesz się, co one oznaczają.

 

Klimatyzator ścienny typu split

Najpopularniejsze rozwiązanie, które często widzimy w mieszkaniach, domach czy biurach, to klimatyzator ścienny, tzw. split. Składa się on z jednostki wewnętrznej montowanej na ścianie i jednostki zewnętrznej, którą instaluje się najczęściej na elewacji budynku, dachu, balkonie lub bezpośrednio na gruncie. Jednostki są połączone elektrycznym układem sterującym oraz rurami miedzianymi, które umożliwiają transport czynnika chłodniczego. Najczęściej takie rozwiązanie służy do schłodzenia jednego pomieszczenia.

 

Rozwiązania typu multi split

W sytuacji, gdy chcemy efektywnie schłodzić kilka pomieszczeń w mieszkaniu lub biurze, racjonalnym wyborem jest rozwiązanie typu multi split. Składa się z co najmniej dwóch, a maksymalnie pięciu jednostek wewnętrznych współpracujących z jednostką zewnętrzną. Oczywiście każdą z jednostek wewnętrznych możemy sterować indywidualnie.